Gyerekeink részére Gazdagréten eddig is válogathattunk a tánciskolák kínálatából, ami fitten tart és még remek kikapcsolódás is. De a tánc valójában sokkal több ennél, ha szintet lépve képesekké válunk koreográfiában gondolkodni, ami már egy komplex folyamat, megtanít minket egybeolvadni a zene lüktető erejével. Egy jó tanárral eljuthat a gyerekünk olyan szintre, amikor eggyé válik a zenével, a tánccal, megnyílik a lelke és mozdulatokon keresztül feltárja számunkra önmagát. Most Gazdagréten is megnyílik a lehetőség, hogy a gyerekeink egy táncművész segítségével megtanuljanak egy sajátos kommunikációs nyelvet.
Drávucz Petra
táncművész / táncpedagógus
Egy fiatal művész, aki ép csak elmúlt 30 éves, de már számos színházi darabban, sőt filmekben is láthattuk…
Színpadi szerepek:
2019Haidau, rendező: Angelus Iván,Miskolci Nemzeti Színház
Haidau, rendező: Angelus Iván,Mu Színház
Haidau, rendező: Angelus Iván,SZIGET Fesztivál
2018Takeover, UNKNOWN TEXT company,rendező, koreográfus: Békési-Szombati Anett Artus Stúdió
Maria T.– /szereplő táncos/ táncfilm, rendező: Pálfi Bernadett
2012 The Borgias – /táncos/ koreográfus: Jaross-Giorgi Viktória
2011 SHOES– /táncos/táncfilm, rendező: Laurance Siegel, koreográfus: Phillis White
Díjak és Jelölések
Köztársasági ösztöndíjat kaptam 2013/2014-as tanében, az MA tánctanár szakon. Rudolf Lábán díjra jelöltékaz Útszeretők c. darabot, melyet Szűcs Dóra Idával közösen koreografáltunk.
Petra 2001-től 2006-iog volt a Madách Musical Tánciskola tagja, 2012-ben végzett táncművészként, majd 2015-ben szerzett Kortárstánc tanári diplomát a BKTF-en. 2015-től pedig a Budapest Tánciskola Alapfokú Művészeti iskolájában tanít, kreatív gyerektáncot 6-9 éveseknek és kortárstáncot 13-16 éves diákoknak. 2012-től napjainkig Kortárstánc, Kompozíció, Alkotás tanítása a Goli, Művészeti Stúdióban, 2015-től Kreatív tánc a Dráma tagozaton oktat – Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola, 2017-ől pedig Unknown Text company Workshop, Kortárstánc technika, koreográfia tanítása, a Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorházban.
A szakmai célja, a tánc élményét egyaránt megélni és tanítani, megosztani másokkal, a gyerekeket átlendíteni a tánc élményében és segíteni az elmélyülésben például egy koreográfia táncolásában, egy kompozíciós feladatban, mozdulatok feldolgozásában, térben, dinamikában és érzelmi hangulattal töltött mozdulatok komponálásában, kommunikálni a tánc nyelvén.
Olyan nemzetközileg is elismert mesterektől tanulta ezt a csodálatos szakmát, mint Farkas Zoltán Táncművész, vagy Pataki Klári koerográfus.
Nem rég született meg a döntés, hogy a táncos szerepeket kissé háttérbe szorítva a tánc pedagógiának szenteli a következő éveit, és ezen belül is a gyerekek, a tinédzserek oktatására helyezi a hagsúlyt. Az óráin nem csak táncot, hanem teljes koreográfiákat tanulnak a gyerekek, de az órák kiterjednek egy speciális traningre is, ami a testi képsségek erősítését szolgálja, továbbá kordinációs gyakorlatok, speciális forgás elemek is színesitik az együtt töltött időt. Az órák célja a táncelemek elsajátításán túl, az önkifejezés, önmegvalósítás a táncon és a zenén keresztül. A bonyolult mozgáskombinációk elképzelése és kivitelezése fejleszti a térérzékelést. Így alakul át a tánc valódi táncművészetté.
A táncművészetben a kitartó gyakorlás, tanulás eredménye az impozáns testtartás, ami a testen túl szívünkben, lelkünkben is megjelenik, és az élet minden területén segít, hogy belső tartásunk legyen, növelve az önbizalmunk és a hitünk.
A tánc az ember egyik legrégebbi kifejezés módja, amiben az ember egész lénye átszellemül, a tánc hatása alá kerül, testünkkel (ami a tánc eszköze) pedig érzelmek igen széles skáláját tudjuk kifejezni.
A tánc során javul az improvizációs képesség, fejlődhet a fantázia és a kreativitás, továbbá közösségi együttlétre, szórakozásra is lehetőséget ad. A mozgáskultúra, a ritmusérzék, a figyelemkoncentráció fejlődését, a gyermekek szocializációját (pl. egymásra figyelés, udvariasság, segítőkészség, tolerancia, stb.), alapvető társas kapcsolatainak, erkölcsi normáinak és tulajdonságainak kialakulását segíti elő. Ezek elengedhetetlen részei a zavartalan fejlődésnek, az érzelmi-akarati élet optimális alakulásának.
Most megnyílt a lehetőség Gazdagréten is, hogy a gyerekeink két korosztályra bontva, megismerhessék és megszerethessék a modern táncot egy kiváló táncpedagógustól, egyben táncművésztől.
Az óráknak a T-Klub Fitness és Tánc STúdió ad otthont a Penny market mögött Dió u. 2 sz. alatt hátfő délutánonként kisoskolás korosztákynak illetve külön Tiniknek (13-18 év)
Havi díj 9000 Ft (4 alkalom), óradíj 2500 Ft
A kialakult csoportoknak lehetőséget biztosít Petra közös táncszínházi bemutatokra, ami után közösen beszélik meg a látottakat.
A csoportok október 5-én indulnak, így még nem késő jelentkezni.