Gazdagréten átadásra került a régóta várt közösségi kert :-)
3 min read
Május 12-én délután szakadó eső, hideg ellenére is átadásra került Gazdagréten a Közösségi Kert 🙂
Sok-sok évig csak remény illetve ígéret tárgya volt Gazdagréten a közösségi kert, így pénteken délután egy régi álom megvalósulásának lehettek tanúi, akik eljöttek a megnyitóra.
Az időjárás nem volt kegyes, mert zuhogott az eső, hideg volt, de ez nem szegte kedvét egyetlen lelkes kiskertésznek sem, na már akik a sorsolás útján egy kis parcellához jutottak a Közösségi Kertben. A hatalmas lelkesedést mi sem bizonyítja jobban, hogy a cirka 26-28 kiosztható egyéni parcellára 135-en jelentkeztek, és lehet ennél is többen lettek volna, csak az óriási létszám miatt lezárta ennél a pontnál az Önkormányzat a jelentkezés lehetőségét.
Az önkormányzat a szerencséseknek még locsolókannákat, kerti kis szerszámokat, valamint fejenként 4 tő paradicsom és 4 tő paprika palántát adott ajándékba, amit a rövid megnyitó ünnepség után eső ide vagy oda mindenki lelkesen el is ültetett a számára kiadott parcellán. Szakavatott kertész is rendelkezésére áll a kis csoportnak folyamatosan, aki segít abban, hogy minél hatékonyabban lehessen kihasználni ültetésre a területet, ráadásul, ahogy azt jelezte vegyszermentesen.
A rossz idő miatt a megnyitó “ünnepséghez”, ami inkább a kiskertészek ismerkedési délutánja volt Bakai-Nagy Zita nyitotta meg egy rövid ismertetővel, hasznos tanácsokkal, de rajta kívül jelen volt Keller Zsolt helyi önkormányzati képviselő is.
Azok a szerencsés kertészek, akik ki lettek sorsolva, de nem tudtak eljönni a megnyitóra, azok a Prizmánál jelentkezhetnek, hogy átvegyék a kulcsot és elvégezzék a technikai feladatokat, befizessék az éves 3000 Ft-os közös költséget.
És ha valaki szeretné megnézni, meghallgatni mi hangzott el a megnyitón, milyen hasznos tanácsokat adott az alpolgármester asszony, illetve a közösség kertészkedését a jövőben folyamatosan segítő szakavatott kertész, az tekintse meg az erről készült vágatlan videoriportot.
Összességében Gazdagréten egy igazi örömünnep volt a parcella tulajdonosoknak a Közösségi Kert megnyitója, és a kifejezetten rossz időjárás ellenére megjelentek száma azt mutatja, hogy ez egy nagyon várt, fontos, közösséget is építő projekt volt, aminek reményeim szerint lesz folytatása hamarosan, hiszen milyen jó lenne újabb 30-40 embernek megadni a kertészkedés lehetőségét és örömét. (Ennél többet még nem árulnék el, de érdemes bizakodni azoknak, akik most nem voltak a szerencsés nyertesek között, vagy lemaradtak a jelentkezésről. Ez természetesen nem ígéret, főleg nem választási 🙂 de talán most kivételesen szerencsénk is lehet, ha nem is idén…
Sok sikert Gazdagrét legújabb kis közösségének, az időjárás legyen veletek 🙂