Hogyan takarjuk le településrendezési tervvel a saját felelősségünket. Andor u. 60
5 min read
A szeptember 14-i testületi ülés 3-ik napirendi pontja : Településrendezési szerződések megkötése, előterjesztő Erhardt Attila alpolgármester. Így néz ki, amikor úgy teszel, mintha a lakosság érdekeit képviselnéd, pedig….
Az Andor u 60 (ami inkább 58-66) ügye nem tegnapra nyúlik vissza, hanem 2021-re, amikor az Önkormányzat (ki tudja miért?) eladta a kerület vagyonát képező ingatlant, rajta olyan ingatlanokkal, amiket kerületi vállalkozások béreltek évi több tizmilliós árbevételt termelve nekünk.
Az adásvételi szerződés nyilvános, elérhető az Újbuda oldalán és abból kiderül, hogy gyakorlatilag semmilyen felételt nem szabtak a vásárlónak az ingatlanon történő fejlesztés tekintetében, így ahogy az várható volt be is nyújtotta és meg is kapta az építési engedélyt egy lakóparkra. Tehát pontosan arra, amit az első perctől elleneztek az ott élők.
Amikor egy előző testületi ülésen megjelentek az ott élők képviselői, akkor az alpolgármester cinikusan azt válaszolta, hogy az Önkormányzat nem tehet semmit, hiszen magántulajdon. Arról persze már nem beszélt, hogy magántulajdonná az Önkormányzat tette, annak eladásával.
Most pedig már-már nemzeti hőst próbál magából csinálni azzal, hogy a testületi ülésen benyújtja micsoda fantasztikus eredményeket sikerült elérni az ingatlanfejlesztővel a településrendezési tervben.
Íme az előterjesztés erre vonatkozó része:
Tisztelt Képviselő-testület!
Újbuda Önkormányzatának fontos várospolitikai szándéka, hogy a kerületben tervezettjelentősebb volumenű új beépítésekhez kapcsolódóan az ingatlanfejlesztőkkeltelepülésrendezési szerződést kössön. Jelenleg a Polgármesteri Hivatal több szerződéselőkészítésén dolgozik, amelyek közül a Hosszúréti út 1835/12 és 1835/13 hrsz-ú ingatlanokbeépítése ügyében, továbbá az Andor u. 60. sz. ingatlan beépítése ügyében fejeződtek be atárgyalások és lehetővé vált a képviselő-testület álláspontjának kialakítása.
II.Andor u. 60. sz. ingatlan beépítéséhez kapcsolódó településrendezési szerződés
Az Andor u. 60. sz. alatti ingatlanon (hrsz: 2913) a DVM Group Kft, mint ingatlanfejlesztő 140 lakást, kereskedelmi, szolgáltató és vendéglátó funkciókat is magában foglaló épületegyüttest kíván építeni. Az ingatlan végleges építési engedéllyel rendelkezik. Annak ellenére, hogy e terület vonatkozásában nincs szükség sem a hatályos KÉSZ módosítására, sem településképi vélemény kiadására (ez utóbbit a 2022. évi jogszabályváltozáskövetkeztében az Országos Építészeti Tervtanács adta ki), mégis sikerült elérnünk, hogy az ingatlanfejlesztő és az önkormányzat között TRSZ kerüljön előkészítésre. (Szerk.- Tehát miután eladom egy jelentős méretű, az önkormányzat tulajdonát képező ingatlant egy ingatlan fejlesztőnek, utána irdatlan eredményként hirdetve egyezkedek vele néhány könnyítésben. Ezt úgy is fel lehet fpgni, hogy az eladáskor ezekben egyeztek meg, majd ezt követően ezt úgy hozom le, mintha vért izzadtam volna érte 🙂 És mint fentebb írtam cinikus módon arról papolok, hogy semmit nem tudok tenni, mert magánterület, de lásd milyen irdatlan jó fej vagyok, azért ezt-azt elértem. Istenem, hogy a Barackmag utcai nemlétező támfal nem szakad Rád Attila, én szégyelem magam helyetted )
A TRSZ tervezetben a fejlesztő az alábbiakra vállalt kötelezettséget:
-az ingatlanon közhasználatra megnyitásra kerül egy mintegy 950 m2 nagyságú terület,melyet a fejlesztő alakít ki és tart fenn,
-az épületegyüttes földszintjén a Pajkos u. felől a fejlesztő a környező lakosságotkiszolgáló kereskedelmi, szolgáltató és vendéglátó funkciókat alakít ki,
-az ingatlannal határos Pajkos utcai közterületi szakaszt saját költségén megújítja,-az Egér út – Tétényi út – Csurgói út – Kondorosi út – Solt u. által határolt területreforgalomtechnikai tervet készíttet és engedélyeztet,
-70.000.000. Ft településfejlesztési hozzájárulást fizet az önkormányzat részére a szerződés aláírásától számított 60 napon belül.
A fejlesztő építési szándékának műszaki alátámasztására telepítési tanulmánytervet készíttetett, melyet az előterjesztéshez mellékelek.
Meggyőződésem, hogy a településrendezési szerződésekben rögzített elemek megfelelően ellensúlyozzák az adott beruházás következményeit, ezért mindkét terület esetében elfogadásra javaslom a képviselő-testületnek a telepítési tanulmánytervet, továbbá a településrendezési szerződést (a Hosszúréti úti telek esetében a jelzálog szerződést is).
Budapest, 2023. augusztus 31.
Erhardt Attila
Attila, mint tudjuk pénzügyi szakembernek tartod megad, ergo biztos fejben is ki tudod számolni, 140 lakás piaci értékét áltag nm-el kalkulálva, nekem bőven 10 milliárd forint felett jön ki. Tudod mekkora árréssel dolgoznak az Ingatlanfejlesztők ? Ha nem szólj, segítek ügyfeleim között akadnak innen is.
Ebből levonhatod amennyiért eladtátok a telket (te is, én is tudom ez mennyi volt, hiszen benne van a nyilvános adásvételi szerződésben, 605 millió Ft), az így megmaradó összeg alapján már Te is érteni fogod miért volt ilyen könnyű 70 milliós hozzájárulást kiharcolni, vagy ne adj isten már a szerződéskötéskor erről előre megegyezni.
Az már csak apróság, hogy a 2021-es szerződésben Fundestor Ingatlanfejlesztő Kft van, valamint konzorciumként a KBT Építő Kft, a RESTONE Kft, valamint ÖKO-PET RECYCLING Kft, a mostani beadványban viszont már a településrendezési zserződésben már a DVM Group Kft.
A Fundestor KFt-nek (ügyvezető Zilahi Zoltán) mondjuk a KBT Építő Kft a tulajdonosa, ahol az ügyvezető szintén Zilahi Zoltán.