Közmeghallgatás 4. – a helyi lakosok és helyi képviselők kérdései
6 min read
Összesen 8 kérdés hangzott el személyesen a Közmeghallgatáson (és ebben még képviselői hozzászólás is benne van), pont annyi, amennyit a Védegylet civil szervezet egymaga megkérdezett. Hát legyünk őszinték, ez borzasztóan kevés…
Íme sorrendben a kérdések és benne a válaszok is videofelvételen.
- Közlekedési problémák a Bartók Béla úton a Sparnál lévő zebránál
2. Fakivágások és parkolási problémák kérdésköre
3. Kerékpárosok közveszélyes közlekedése a járdán a Villányi úton. (ezt egyébként a kerület számos részén elmondható, a kerékpáros futárok közlekedése pedig ezen belül is kuriózum)
4. Junghausz Rajmund képviselő hozzászólása a parkolási problémák kérdéséhez kiegészítésként
5. Gazdagréti közlekedési probléma
6. Csernus László záró hozzászólása Abertfalvai orvosi rendelő kapcsán, valamint Dr. László Imre záró mondatai és a rendőrkapitány úr bejelentése személyi változásról
7. és végül Orsós László hozzászólása, kérdése Barabás Richárdhoz, aki azt kérte ne a videót rakjam ki, hanem a felolvasott szöveget. Természetesen ennek is eleget teszek, íme:
“ÚJBUDA KIRAKAT KULTÚRÁJA.
Egy ikonikus orosz komikust, Rajkint idézem, „valami van de nem az igazi”. Itt a kerületben is van valami, ami nem az igazi, talán szubkultúra, rétegkultúra, de miféle szub…, miféle réteg? Aki jelmondatként tudja elfogadni, Horváth Krisztián, művésznevén Krúbi egyik fő művét, melynek obszcénsága, sérti a nemzeti erkölcsöt, értékeket, azt hogyan értékeljük? Hol a kultúra Ön szerint, és kit szeretne képviselni? Önmagát, Krúbi szellemiségét? Az ízléstelen humortalanság politikai szintre emelése mi célt szolgál, egyáltalán miért kell, egy kerület kultúrájáért felelős képviselőnek párt-politizálnia?
Miért nem ad teret pályakezdő tehetséges vagy nem ismert, de értéket közvetítő színészeknek? Miért a polgárpukkasztás a célja? A kerület lakói nívós, széles spektrumú kulturális eseményekre vágynak, nem csak rétegkultúrára! De a kultúrán túl, vannak kulturálatlan helyek is körzetében!
Elmondása alapján Ön nagyon szereti, sőt kedveli a Táncoló Kislányok Parkját! Akkor miért hagyja, hogy ennyire lepusztuljon, hogy az enyészetté váljon? A bal- liberális oldaltól sosem volt idegen az efféle bomlasztás káoszteremtés, a hagyományos európai értékek mint az Istentudat, a nemzettudat, a család, és az önazonosságtudat szétzúzása.
Vajon kerületünkkel mi a célja? Mert amit látunk, az hatalmas káosz, ami a pusztulás arcát fordítja felénk! Egy péntek délután, ha valaki a Móriczon sétálgatott láthatta a LIDL előtt öntudatlan állapotban a Bartók Boulevard díszeként, vagy csak az Ön liberális szemléletének gyümölcseként az éppen mindenki előtt a járdára ürítő és a hátsóját tisztára pucolni próbáló performanszot egy öntudatlan hajléktalant ábrázoló művésztől előadni, mit gondol, erre kapott felhatalmazást tőlünk, hogy ezt el kell fogadnunk? Ez volna a nagybetűs kultúra amit nekünk szánt Barabás alpolgármester úr? Vagy kövessük Krúbi iránymutatását? Van még lejjebb?
Talán elnézését kérhetne az ön mellet helyet foglaló alpolgármester hölgytől, és polgármester úrtól akiknek köszönheti a pozíciót amiben díszeleg vagy éppen enyeleg és osztja az észt! Ők nem erre adtak Önnek felhatalmazást! Vagy éppen kollégája, barátja, és párttársa Karácsony úr figyelmét is felhívhatná többek közt a Fehérvári csarnok előtt a lakóknak szánt antikultúra haszontalanságára! Ott is van többféle performansz! Mindennap mindenki láthatja aki arra jár-kel!
Köszönjük, elég volt, sok is volt, bőséges is volt, értjük, látjuk, érezzük! Ha ez a PM kultúrideológiája, akkor ebből nem kérünk! Nagyon boldoggá tenne minket, ha Ön teljesítené a felénk tett vállalásait, aki értünk dolgozik, aki értünk van, aki teszi a dolgát mindenkiért és nem csak egy szűk rétegért! Mert már láttuk hogyan fest az Újbuda újságban a Tv-ben, most már szeretnénk az értünk tevő képviselő szerepében látni! Nem színészi produkciót várunk Öntől, az önkormányzat nem színház és mi sem vagyunk egyszer használatos kellékek, az Ön darabjában!”
És íme Barabás Richárd alpolgármester úr erre adott válasza:
A közmeghallgatásból a már leírtakon kívül még egy tanulságot levonhatunk, szerintem az helytelen, hogy azok kérdését, akik nem jöttek el személyesen, csak beküldték írásban a kérdéseiket, azokat nem olvasták fel, illetve nem kaptunk ezekre válaszokat.
Akik előzetesen beküldték kérdéseiket a Közmeghallgatásra, azoknak minimum a 90%-a NEM VETTE A FÁRADTSÁGOT, HOGY MEGJELENJEN SZEMÉLYESEN. Miért is baj ez ? Mert a Közmeghallgatás szabályai szerint ezekre a kérdésekre nem csak, hogy nem adnak így választ a helyszínen, de még csak felolvasásra sem kerülnek ezek a kérdések. Egy közmeghallgatásnak pedig nem csak az a célja, hogy a közösség tagjai feltehessék kérdéseiket, előterjeszhessék problémáikat, esetleg megoldási javaslataikat, ötleteiket, hanem az is, hogy a közösség megismerhesse, hogy milyen kérdések, problémák merülnek fel a közösségen belül pl. a szűkebb lakókörnyezetemben vagy általánosságban Újbudán. Ez egy visszaigazolása is lehetne annak, hogy a saját gondjaim, problémáim egyediek, vagy esetleg a közösség egy nagyobb szeletét is érinti.
Ezen tehát érdemes lenne változtatni, illetve örülnék, ha valamelyik képviselő bekérné ezeket a kérdéseket a hivataltól és az erre kiadott írásos válaszokat, hogy mondhatni a Közmeghallgatás lezáró cikkeként megjelentessem reményeim szerint minden Újbudai örömére.
Az amúgy nem plaza mozi nagyságú önkormányzati termet, ahol a testületi ülések is zajlanak helyi és parlamenti képviselők, nem kevés önkormányzati hivatalnok töltötte meg, viszont akik miatt ezt a rendezvényt évente egyszer kötelező megrendezni, a “KÖZ”, az Újbudaiak, azok bizony elévedhettek valahol vagy sajnos fel sem keltek a kényelmes fotelból. Remélem jövőre ez is változni fog, és végre megértjük, hogy nélkülünk, a jelenlétünk nélkül a világon semmi értelme nincs közmeghallgatásnak.
Ha még nem olvastad volna a cikk sorozat első részét az elektromos kerékpár káosz kapcsán, akkor azt ITT teheted meg.
A cikk sorozat második részét pedig ITT olvashatod. (Hamzsabégi sétány, GKH és önkormányzati ingatlanok értékesítése)
A cikk sorozt harmadik része ITT olvasható el (Közmeghallgatás 3. – Kelenföldi Városközpont, Barackmag utca, választási ígéret)
2 thoughts on “Közmeghallgatás 4. – a helyi lakosok és helyi képviselők kérdései”