AZ ellenzéki összefágáson belül napról napra nagyobb a zavar, az egymásnak esés
9 min read
Az Ellenzéki Összefogás pártjainak ideje lenne újraértelmezni az összefogás szó jelentését, mert a választás közeledtével egyre több helyen (már Budapesten is) egymásnak ugrottak a résztvevők.
A XII. kerületben miután az előválasztáson laposra verte az ellenzéki összefogás Momentumos indulóját a Kétfarkú Kutyapárt jelöltje, egyben társalnöke Kovács Gergő, az Élő Norbert-féle hegyvidéki DK bejelentette a jelöltjeit az összes olyan egyéni választókörzetben, ahol kutyapártos jelölt indul. Külön figyeltek rá, hogy egyértelművé tegyék, az akció az ellen a csapat ellen irányul, aki megnyerte az előválasztást, hiszen a Momentumnak jutó két körzetben nem állítanak jelöltet” Mondjuk engem egy cseppet sem lep meg, hogy a DK addig tekinti kegitimnak scak az előválasztást, amíg az Ő jelöltje nyer, ellenkező esetben azonnal felrúgja a megállapodást, sé ezzek az egész előválasztás rendszerét teszi hiteltelenné.
Az előválasztási megállapodás szerint a győztes jelölt jelölőszervezete 2+6 egyéni választókerületben nevezheti meg az ott induló jelöltet, akiket aztán az előválasztáson induló pártok és civil szervezet közösen támogat a kampányban. Miután az előválasztást Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt társelnöke nyerte, a paktum szerint a testületi többséget biztosítani hivatott nyolc körzet az ő pártjáé. A hatalamas zakó után persze az összefogást erőszakosan vezetni kívánó DK nem kívánja beállítani a megállapodást. Kimondhatjuk ennek a pártnak is csak a nevében létezik a Demokrácia 🙂 Az egyébként a demokráciát, transzparenciát, jogállamiságot hirdető Momentum meg a hallgatásával áll be a DK mögé és remélei az mejd kikaparja az elvezsni kátszó gesztenyét a tűzből helyettük. Ez persze érthető, mert azt nem lehet elmondani, hogy ahol előválasztások voltak és Momentumos indulót jelöltek ki, azok hű de nagy sikert értek volna el. Legúkabb felmérések szerint már 5% aéá zuhnat a párt támogatottsága.
A Kutyapárt bödületes győzelméről az alábbi cikkben olvashatsz ITT.
Amíg a Hegyvidéken a DK akciója mögé bújna a leszerepelt Momentum, addig Kőbányán viszont épp a DK-t és azok helyi képviselőit vádolják árulással, a fidesszel történő lepaktálással. Gondolom Donáth Anna most elmosolyodhat, hiszen Ő megmondta, hogy a DK-val csak orrbefogva tud együtt dolgozni és ráadásul folyamatosan hányingere is van miattuk.
Stemler Diána, a Momentum kőbányai képviselője bejelentette, hogy a párt önállóan indul. Posztjában átverésről és a „Fidesszel közös városvezetés jelenlegi posványáról” írt.
„A DK–MSZP-paktum nehezíti az ellenzéki győzelmet Kőbányán, ezért a Momentum önállóan indul” – jelentette be Stemler Diána, a Momentum kőbányai képviselője, hozzátéve: „A Momentum kőbányai szervezete az elmúlt egy évben azon dolgozott, hogy az önkormányzati választás után továbbra is ellenzéki többség legyen, és ezúttal a polgármesteri posztot is elnyerhesse az ellenzéki jelölt a Fidesszel szemben. Azért is léptünk vissza a polgármesterjelölti választáson, hogy ezt az esélyt segítsük. Így lett volna lehetőség végre valóban lendületet adni Kőbányának. Ezzel a jelek szerint egyedül maradtunk.”
“Tavaly május óta többször próbáltunk tárgyalást kezdeményezni az óbaloldal helyi vezetőjével és polgármesterjelöltjével az együttműködésről, de folyamatosan elzárkózik ettől. Az első megbeszélésre végül idén februárban került sor, miután már minden, a gyakorlatban szinte alig létező mikropárttal egyesével megegyezett, jelölti helyeket ígérve nekik. Ekkor kiderült számunkra, és azóta folyamatosan bizonyságot kaptunk arról, hogy nekik nem az ellenzéki győzelem a fontos”
– fogalmazott Stemler Diána.
A képviselő azt állítja, ők csak egyetlen feltételhez ragaszkodtak: „Nem akartuk, hogy a mi hátunkon felkapaszkodjon és bekerüljön a testületbe Somlyódy Csaba szocialista alpolgármester. 2019-ben ő volt a közös ellenzéki polgármesterjelölt, de gyorsan kiderült, hogy nem csak alkalmatlan erre a feladatra, de egyenesen hátráltatja a jelölteket. Nem volt sem program, sem valódi kampány, néha megjelent, de abban sem volt köszönet. A választást nagy különbséggel elvesztette, de a momentumos jelöltek által átfordított testületnek köszönhetően alpolgármester lett a fideszes D. Kovács Róbert mellett. Ez azt jelentette, hogy felügyelete alatt elszaporodtak a kétes múltú, akár pártokhoz is köthető cégek beszerzései, kiélezett, vitás helyzetekben pedig rendre a fideszes álláspontot védte alpolgármesterként. Időközben megismertük a múltját is: az MSZP budapesti pártpénztárnoka és a parkolási ügyekről hírhedt Centrum Kft. egyik tulajdonosa volt.”
Szóval Kőbányán is mutyi parti van, ezek szerint 🙂
Stemler Diána szerint „a DK először látszólag elfogadta ezt a feltételünket, de a megegyezés aláírása előtt kiderült, hogy átvertek minket, ugyanis a hátunk mögött Somlyódynak odaígérték a kerületi lista második, biztos befutó helyét és egy alpolgármesteri pozíciót. Ezzel biztosítva, hogy továbbra is megkapja a többszázezres fizetést, zéró teljesítményre. Mi az utolsó pillanatig próbáltunk konstruktívak maradni. Még a kampány kezdete előtti napon is előálltunk egy mindenki számára elfogadható megoldási javaslattal: felajánlottuk, hogy induljunk koordináltan. Mi csak azokban a körzetekben indítottunk volna jelölteket momentumos színekben, amik a megegyezés szerint is a miénk lettek volna, ha cserébe nem indítanak ellenünk senkit, és akkor nincs közünk a listájukhoz”.
Ezt az ajánlatot már válaszra se méltatták. Onnan tudtuk meg, hogy nem zavarja őket, ha teljesen külön indulunk, hogy a kampányrajt reggelén nyilvános posztban bejelentették: az összes körzetben saját jelöltet állítottak. Így hát külön indulunk. Megkönnyítette számunkra ezt a döntést az elfogadhatatlan hangnemű tárgyalási stílusuk, és az, hogy szemmel láthatólag nem akarnak nyerni, mert megfelel nekik a Fidesszel közös városvezetés jelenlegi posványa. Számunkra külön motiváló, hogy nem kell a Fidesszel közösen kormányzó pártokkal együtt indulnunk. Nem kell csendben viseljük, hogy milliókért világítást terveznek az Óhegy parki műanyag Kőbánya feliratra, miközben a városunk szociális lakásaiban fekete penészben kell élniük a gyerekeknek, és padló helyett döngölt föld van a szobájukban. Mi tiszta kézzel, tiszta szívvel fogunk Kőbányáért dolgozni. Úgy tűnik, erre csak az óbaloldal pártjai nélkül van lehetőség
– hangsúlyozta a momentumos képviselő.
Közben az LMP sem vesztegeti az időt, ha a Momentum “dédelgetéséről” van szó 🙂
Ungár Péter betámadta a Momentumot, szerinte semmit nem csinált a párt az elmúlt években

Ungár Péter, az LMP frakcióvezetője és társelnöke Facebook-posztban szólította meg Donáth Annát, a Momentum elnökét, akinek először is gratulált a fővárosi listavezetővé választásához, majd rögtön számon is kérte, hogy miután a Momentum 2019-ben bekerült a Fővárosi Közgyűlésbe, és főpolgármester-helyettest is adott Kerpel-Fronius Gábor személyében, mitől is lett jobb a budapestieknek az ő tevékenységétől.
„Biztosan csak gonosz folyosói pletyka az, hogy kevés hatáskörrel és kevés teljesítménnyel töltötte az elmúlt bő négy évet” – fogalmaz Ungár, hozzátéve, hogy szerinte fontosabb az, hogy a politika megújítását ígérő Momentum a fővárosban számos pártpolitikusát ültette be fővárosi cégek igazgatóságába és felügyelőbizottságába, és reményét fejezte ki, hogy ilyen többé nem történik meg.
Ungár Péter levelében arra is figyelmeztette Donáthot, nem véletlen az, hogy a Momentum kapta a fővárosi Fidesz ügyeit elszámoltató bizottság vezetését, mivel még 2019-ben azzal kampányolt a mindkettőjük pártja által támogatott Karácsony Gergely, hogy a hármas metró felújításáért felelős emberek börtönbe fognak menni, a metró légkondicionálását pedig meg fogják oldani, „mert az egész ügy bűzlik a korrupciótól, a te pártod által is nagyon hangsúlyosan elítélt orosz befolyástól, a pártpolitikai összejátszástól, miközben budapestiek százezrei kénytelenek napi szinten elavult, nyáron továbbra is ingyenszaunaként funkcionáló szerelvényekkel utazni”.
Ungár Péter csalódott Karácsonyban (szerk. – hát ezzel nincs egyedül)
Ungár a továbbiakban arra tért ki, hogy számára Karácsony Gergely ezúttal is csalódást okozott: légkondicionáló továbbra sincs, börtönbe senki nem ment, a BKV vezetője ugyanaz a Bolla Tibor, akinek az aláírása szerepel az orosz kocsikról szóló szerződésen, sőt nemrég kapott fizetésemelést. Az elmúlt ciklusban pedig felállt az említett vizsgálóbizottság, amit a momentumos Havasi Gábor vezetett. Ez a testület olyan éles megállapításokra jutott, mint hogy „amennyiben a metrókocsik felújítását hibás döntésnek minősítjük, akkor e hibáért a főpolgármester és a BKV vezetése a felelős”.
Ungár a posztjában az alábbi kérdésekkel fordult Donáth Annához mint fővárosi listavezetőhöz:
- Mennyire tartja vállalhatónak a bizottság jelentését?
- Mennyire ért egyet azzal, hogy csak utólag látszik, hogy hibás döntés volt légkondicionáló nélküli orosz kocsikat vásárolni?
- Mennyire tartja elfogadhatónak, hogy Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatója azóta is pozícióban lehet?
- Mennyire ért egyet azzal az elvárással, hogy a közbeszerzés teljes dokumentációját hozza nyilvánosságra a BKV, mert talán a leginkább korrupciógyanús elem az egész ügyben az olcsóbb ajánlatot adó, nem orosz cég mondvacsinált okokkal való kizárása?
Az LMP frakcióvezetője azzal zárta sorait, hogy neki csalódást okozott, hogy az elmúlt öt évben pártpolitikai kifizetőhelyek, semmittevés és egy semmitmondó vizsgálóbizottság jelentette a fővárosi közéletet.
Kedves Péter ! Ha benézel Újbudára, akkor attól tartok hasonló dolgokat fogsz találni a Momentum házatáján, kifizetőhelyet itt is találhatsz, érdemi munkát már jóval kevesebbet…
Mindez a 3 hír 24 órán belül 🙂
Attól tartok egyesek annyira rettegnek az Önkormányztai és az EP választás eredményétől, hogy lassan át lehet keresztelni az ellenzéki összfogást, ellenzéki összefosásra. Vagy alapvetően nem is akarnak nyerni és azon vannak, hogy lehetne minél jobban elbénázni a választást a saját alkalmatlanságukkal.