Gazdagrét legsötétebb napja köszöntött ránk, pedofil járkált közöttünk is…
5 min read
Egy hete nyomoz a rendőrség a Gazdagréti Szivárvány óvodában, és ma őrizetbe is vették az intézmény egyik dolgozóját szexuális kényszerítés bűntette miatt, magyarra fordítva pedofil dolgozott az óvodában.
A BRFK XI. kerületi Rendőrkapitányság bejelentés alapján szexuális kényszerítés bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást, amelyben egy férfit gyanúsítottként hallgattak ki. A férfit a nyomozók őrizetbe vették és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására az ügyészség felé. – közölte a BRFK.
Bár a rendőrdőrság 23-án indította az eljárást, de az Önkormányzat csak ma délután reagált hivatalosan.
Íme a kiadott közlemény részükről:

Az óvoda vezetése reggel levélben értesítette a szülőket a történtekről, és az érintett dolgozó azóta nem léphetett be az óvoda területére, nem találkozhatott a gyermekekkel. A hat éve ott dolgozó férfinek haladéktalanul megszüntették a munkaviszonyát. Hozzátették, korábban semmilyen panasz nem volt a pedagógiai asszisztensre, és az önkormányzat támogatja a BRFK munkáját, hogy mielőbb kiderüljön az igazság.
Mondjuk ilyen és ehhez hasonló ügyekben felfüggeszteni szokták a munkájából a gyanúba keveredett munkatársat és nem elbocsátani, így ez a lépés is azt sejteti, hogy itt igen csak megalapozott a gyanú már a nyomozás kezdetén
Az ügyészség már indítványozta is a férfi letartóztatását, és a kényszerintézkedés elrendeléséről várhatóan már szombaton döntenek.
Ilyenkor érthető módon 2 kérdés biztosan felmerül mindenkiben, amire a rendőrségtől mielőbbi választ várunk:
Hány gyermeket molesztált a gyanúsított és mennyi ideje űzte ezt a tevékenységét. Ha az derül ki, hogy nem néhány napja vált szexuális ragadozóvá, akkor értelemszerűen jön majd a kérdés, hogy nem tűnt fel ez senkinek, és kik ennek a felelősei ?
Azt gondolom meg kell várni a rendőrségi vizsgálat végét, de jussanak bármire is, nem szabad a kis közösségünknek általánosítani, és magát az Óvodát, vagy az ott becsülettel dolgozó óvonőket, dadusokat megbélyegezni. Nekem is odajártak a gyerekeim réges régen (ma már felnőtt nők és élik a saját életüket, de Erzsi néniről mai napig nagy szeretetel beszélnek, emlékeznek rá) és sokat köszönhetünk az ott dolgozóknak a gyerekeink fejlődése tekintetében. Képzeljük el mit élnek át ezek az óvonők, dadusok, min mehetnek keresztül, hiszen nekik ezerszer jobban fáj, hogy ez megtörténhetett ott, ahol ők minden lelkesedésükkel, tudásukkal és szeretetükkel nap mint nap bejártak dolgozni. Ez a szégyen nem vetülhet rájuk, több évtizedes munkájukat nem árnyékolhatja be egy beteg elme cselekedete.
Természetesen ha a rendőrségi vizsgálat azt deríti ki, hogy ennek a bűncselekménynek vannak felelősei a gyanúsítotton kívül is, akkor az Önkormányzatnak le kell vonni a konzekvenciát, és cselekednie kell.
Az viszont biztos, hogy innentől már ezt a szégyent nem tudjuk lemosni Gazdagrétről, ez a történetének legsötétebb pillanata, amit felejthetünk (talán), de megbocsátani sosem fogunk az elkövetőnek és az esetleges felelősöknek. Persze most még csak gyanúsított, de azért nem jellemző, hogy alapos indok nélkül valakinél elrendelik a letartoztatást.