2025.07.08.

Lokálpatrióta

Újbuda civil hírportálja

A Tétényi úti Üzletház ügyében az Újbudai Civilek Közössége olyan beadványt hozott, hogy kerületi fidesz frakció is lemásolta…

2 min read

Csernus László és Molnár László képviselők a Tétényi városközponttal kapcsolatosan beadták a változtatási tilalom elrendelésével kapcsolatos előterjesztésüket.

Igaz az Újbudai Civilek közösége ezt már jóval előbb meglépte, amit nyilvánosan meg is jelentetett a Lokálpatrióta hírportál, majd a Védegylet Főtitkár-helyettese is beszélt erről egy videoriportban. Ezek szerint amit a Civilek megoldási javaslatként beadtak az Önkormányzatnak, ezen belül is Dr. László Imre polgármesternek annyira jól sikerült, olyan mértékben megkerülhetetlen az érvrendszere, hogy ez a kerületi fidesz frakciónak is szemet szúrt, és ők is sikeres másolatként beterjesztették. Amit egyenlőre nem tudunk, hogy  a Városközpontra, vagy az egész tömbre a Vahot utcáig lett beadva a változtatási tilalom kérése.

Persze ez legyen a legkisebb baj, ha a Tétényi úti üzletház értékesítésére kiirt pályázatot visszavonják vagy felfüggesztik a lakossággal történt egyeztetésig. De talán érdemes lett volna a civileket és más képviselőket is bevonni, mivel a VÉDEGYLET Egyesület ezt a lehetőséget már hetekkel ezelőtt írásban kérte dr. László Imre polgármestertől. Tárgyalás ezzel kapcsolatosan 22-én lesz, ráadásul információink szerint 22-én Karácsony Gergely is ellátogat az Újbudai Önkormányzathoz, hogy erről az ügyről egyeztessen a kerület vezetésével.

Az Újbudai Civilek Közössége nem szeretné, ha egy ilyen fontos ügy politikai csatatérré változtatná ezt a területet, mert számukra nem ez a cél, hanem a megállapodás! Azért az elgondolkodtató, hogy miért csak akkor élnek kerületünk politikusai megoldási javaslatokkal, amikor a környéken élők, és a helyszínen bérlők, valamint a Civil szervezetek tiltakozása olyan mértékűvé válik, hogy már nem lehet nem beszélni róla.
A pályázati felhivás szeptemberben jelent meg, így ha annyira nyilvánvalő, hogy ezt a beruházást ebben a forméban nem szabad megcsinálni, akkor már bő 2 hónappal ezelőtt beadványokkal kellett volna élni, és a képviselőtestületi üléseken hevesen illett volna tiltakozni az eladás miatt.
Mindenesetre 22-én délután 17.00 órakor sajtótájékoztót fog tartani a Civil Közösség, ahová az érdekelteket és persze a sajtó képviselőit is invitálják.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
Twitter
Youtube
Pinterest