Hosszúrét megmentésért harcolnak civilek, hogy ne ez legyen a második Madárhegy
4 min read
Madárhegy és Gazdagrét között a Határ-árok völgyében található, déli részét leszámítva nagyrészt még beépítetlen városrész. Keletről Gazdagrét, északról Madárhegy, délről Örsöd, míg nyugat felől Budaörs határolja.
Madárhegy erőszakos átalakítása, a zöld terület helyett betondzsungel áldozatává vált, és ezt szeretné elkerülni Adrienn, hiszem hosszúrét flórája és faunája pótolhatatlan. A területen védett növényeket- , énekes madarakat és ragadozó madarakat találhatunk, de rovarvilága is sokszínű és gyönyörködtető.
Anno 2006-ban még Molnár Gyula Madárhegy és Hosszúrét határán lelkesen támogatta az ingatlan fejlesztést. Enneka területnek a beépítésére, a PPP konstrukció keretében megvalósuló beruházásra Újbuda Önkormányzata és a Futureal Csoport egy zártkörű, nyíltvégű ingatlanalapot hozott létre, melyet az önkormányzat és a Futureal egyenlő arányban jegyzett, így a beruházás mindkét fél számára kedvező feltételeket biztosított. Akkoriban így írt erről Újbuda Önkormányzata:
“Újszerű együttműködési formát választottunk a terület fejlesztésére, de elmondhatjuk, érdemes volt ebben a konstrukcióban gondolkodnunk, hiszen az önkormányzat nem csak magasabb bevételt realizálhatott, de a kerület polgárai számára egy igényes minőségű infrastrukturális és közterület fejlesztést tudott végrehajtani.” – hangsúlyozta Molnár Gyula, Újbuda polgármestere a terület átadásakor tartott sajtótájékoztatón.
Nos ennek az igényes minőségű infrastruktúrális és közterüket fejlesztésnek az eredménye gondolom, hogy Madárhegyen most, cirka 15 évvel később épül meg a gyerekcentrum, pedig gyerekes beköltözők akkor is voltak elég sokan. De az ott élők bőven tudnák sorolni még mi nincs Madárhegy és térségében az infrastruktúrális fejlesztés jegyében.
Ennek a 2007-ben indult fejlesztésnek lett az eredménye a Cordia program több üteme, ahonnan a Lokálpatriótát is renegetegszer keresték meg már az ott élők problémáikkal. És ezek a problémák zömmel épp az infrastruktúlási fejlesztések hiányáról vagy annak következményeiről szólnak.
Ezt szeretné elkerülni Adrienn és megmenteni az utolsó zöld területünk egyikét azzal, hogy természetvédelmi területté legyen nyilvánítva ez a hely, és ennek érdekében gyűjt aláírásokat, hogy elindíthassa a hivatalos folyamnatot is ennek érdekében, ha már más nem teszi, nem tette meg ezt a Gazdagrét és környékén élőkért.
Aki picit többet szeretne tudni arról, hogy miért ilyen értékes Hosszúrét, mi mindent hagyunk veszni, ha engedünk az ingatlan lobbinak, az nézze meg Adriennel készített riportot.
Aki egyetért Adrienn törekvésével és szeretné megmenteni a Mi kis falunk utolső zöldterületeinek egyikét, aki szeretne még sokáig ezen a terüketen sétálgatni, kikapcsolódni, az segítsen aláírásával.
Bodainé Klotz Adrienn szinte minden releváns Gazdagrét és környéki csoportban elérhető, ha kérdés lenne vagy segítségét ajánlaná bárki ebben az akcióban. A Gazdagrét, ahogyan mi szeretjük egy általa vezetett csoport, ahogy a Madárhegy megóvásáért csoport is, így ezeket ajánlom elsősorban a kapcsolatfelvételre.
Adrienn és segítői szívesen felkjeresik, az aláíró ívvel, de íme egy üres ív, amit letöltve Ön is kitölthet imerőseitől, családtagjaitól, szomszédjaitól is aláírást kérve .
Biztatásként és egyben köszönetként is azoknak, akik segítenek, íme Adrienn varázslatos fotóiból 3, amelyek természetesen Hosszúréten készültek.